"Ne pokušavajte vladati Srbijom" - Vulin tvrdi da je jedna zemlja isključivi krivac za nestabilnost u regionu

epa10226285 Serbian Interior Minister Aleksandar Vulin addresses the media with Austrian interior minister and Hungarian minister of foreign affairs and trade after their meeting in Belgrade, Serbia, 06 October 2022. High level delegations of Serbia, Hungary and Austria met in Belgrade to discuss border and migration management. EPA/ANDREJ CUKIC/Andrej Cukic
Vulin: Glavni krivac su Sjedinjene Američke Države/EPA
Nastavak vijesti ispod promo sadržaja

Potpredsjednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin izjavio je da bi najbolje bilo da se Sjedinjene Američke Države "uzdrže od pokušaja da vladaju Srbijom, a posebno od podrške nasilju premijera samoproglašenog Kosova Albina Kurtija nad Srbima na Kosovu i Metohiji".

Vulin je, povodom saopštenja američkog State Departmenta u kome poziva Beograd i Prištinu da se suzdrže od nekoordinisanih akcija, ukazao da Srbija nema od čega da se suzdrži.

- Jedini put ka napretku na Kosovu i Metohiji je bezuslovno sprovođenje Briselskog sporazuma i formiranje zajednice srpskih opština koje se čeka već 11 godina, naveo je Vulin u pisanoj izjavi, prenose Nezavisne.

On ističe da bi najbolje bilo da se "SAD uzdrži od pokušaja da vlada Srbijom, a posebno od nekada javne, a nekada tajne podrške Kurtiju u njegovom nasilju prema Srbima na Kosovu".

Da su se SAD suzdržale od bombardovanja Srbije bez saglasnosti Vijeća sigurnosti UN, kaže Vulin, "ne bi bilo ni takozvanog Kosova, ni protjerivanja Srba, ni nestabilnosti u regionu".