Borac objavio demant: Navodi da imamo 'najskupljeg trenera na svijetu' su smiješni

RK Borac

RK Borac

RK Borac/Facebook
Nastavak vijesti ispod promo sadržaja

"Poštovani,

U cilju istinitog i objektivnog informisanja javnosti, primorani smo uputiti oštar demanti na tekst pod naslovom "Trener RK Borca Irfan Smajlagić ima platu 48.000 KM", autora Darka Momića, koji je objavljen na Vašem portalu 18.11.2024. godine.

Naime, u vrlo tendencioznom tekstu, u kojem je svakom čitaocu jasno da se ovom objavom želi nauditi ugledu našeg kluba, ali i treneru, kao i bivšim i sadašnjim članovima uprave, iznesen je niz neistinitih podataka, među kojima ističemo iznos mjesečne plate šefa stručnog štaba RK Borac, gdina Irfana Smajlagića. Pod punom moralnom i materijalnom odgovornošću demantujemo iznos koji je autor teksta naveo.

S obzirom na to da je Irfan Smajilagić osvajač zlatne olimpijske medalje (kao igrač i kao trener), logično da je njegova plata veća od prosječne plate rukometnog trenera u BiH, ali je višestruko manja od cifre koju je objavio Capital.ba. Rukometni klub Borac je ugovor potpisao sa trenerom Irfanom Smajlagićem prema odluci Upravnog odbora Kluba. Po dolasku trenera u Banja Luku, uz podnesenu poresku prijavu, dostavili smo Poreskoj upravi Republike Srpske i ugovor iz kojeg je veoma lako dokazivo da je kompletan sportski tekst jedna velika laž.

Navodi da trener Rukometnog kluba Borac ima "NAJSKUPLJEG RUKOMETNOG TRENERA NA SVIJETU" (što se može zaključiti iz spornog teksta), su u najmanju ruku smiješni, da ne kažemo žalosni. Takođe, ističemo da su insinuacije o podjeli novca sa "nekim od članova uprave" najblaže rečeno nebulozne, a isticanjem ovih navoda "naručioci" teksta imaju jasnu namjeru da skrenu pažnju javnosti sa naše borbe protiv kriminalne hobotnice koja na najpraljaviji mogući način pokušava oteti prostorije u Srpskoj ulici na broju 4, o čemu je javnost dobro upoznata.

Nastavak vijesti ispod promo sadržaja

Ukoliko Capital.ba ima dokaze za izrečeno, zahtijevamo da momentalno izađe u javnost sa istim. U suprotnom, bićemo primorani da tužimo Capital.ba i ostale medijske kuće koje su prenijele ove neistinite informacije.

Veoma nam je tužno priznati da živimo u vremenu kada je laž i dezinformacija "top vijest", a informacije tipa "uprava kluba vratila sve kredite i dugove koje je naslijedila", "klub napravio kamp poslije 25 godina", "RK Borac mtel 6 godina nije naplaćivao članarine svojim članovima", "pokrenuta banjalučka liga za osnovce u kojoj je do sada učestvovalo preko 1000 daka", "RK Borac u dvije godine donirao rekvizite za fiskulturne sale, preko 150 lopti i preko 300 dresova osnovnim školama Grada Banja Luka", „RK Borac donirao golove u 5 osnovnih škola", "RK Borac ne dozvoljava da mu se otudi imovina" itd, to nisu vijesti zanimljive za objavu.

U skladu sa kodeksom novinarske struke, težnjom za objektivno i istinito informisanje, za šta se i vi zalažete, očekujemo da ovaj demanti objavite u potpunosti i na istom mjestu na Vašem portalu kao i sporni tekst, kako bi javnost bila upoznata sa onim što je stvarna istina. Takođe, za sva dodatna pitanja stojimo Vam na raspolaganju kako biste čitaocima u narednom periodu iznosili tačne i proverene informacije u vezi sa našim klubom", navodi se u saopštenju RK Borac.